Turistické informační centrumNový Jičín

Teplice nad Bečvou

Obec leží na levém břehu řeky Bečvy. Z obce je vidět panorama Beskyd s Lysou horou a Radhoštěm, dále Hostýnské i Vsetínské vrchy. Známé jsou Zbrašovské aragonitové jeskyně, zpřístupněné roku 1926 a také lázeňské vyžití. V SOUČASNOSTI Teplice představují zařízení, které se specializuje na srdeční a cévní potíže.

Jeskyně jsou nejznámějším jevem krasového území v okolí Hranic. Výzdobu jeskyně tvoří nerost aragonit, který v podobě keříčků a krystalů pokrývá jeskyní stěny. Také zde najdeme kuželové krápníky tvořené kolem míst, kde vyvěrá kyselka. Říkáme jim gejzírové stalagmity a pruhované kůry, jinak také hranický onix, ve formě tzv. koblih. Právě díky těmto úkazům s jeskyně řadí mezi unikátní v Evropě. Stálá teplota vzduchu v jeskyních je řadí mezi nejteplejší u nás. Prohlídnout si je můžete po návštěvní trase dlouhé 300 metrů.

Kousek od jeskyní je Lipník nad Bečvou, od kterého je vzdálený hrad Helfštýn, známé poutní místo.

 

TIC Nový Jičín

Adresa

  • Masarykovo nám, 45/29
    Nový Jičín 74101
    Česká republika

Mapa

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Moravskoslezský kraj Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

QR code Nový Jičín 100 příběhů republiky Půjčovna trekových holí Půjčovna disků LaudonCaching Pivobraní Rengl

Copyright 2019 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU