The Tourist Information CentreNový Jičín

Starý Jičín

Kousek od Nového Jičína se nachází Starý Jičín, městečko které vzniklo na začátku 13.století. Vznik a vývoj města je spjat s historií a především hradem Starý Jičín, který je dominantou nynější obce. Dnes je však pokládán za zříceninu, jelikož působením času zchátral. Pro návštěvníky je k dispozici kavárna a vyhlídková věž. Výhled do širokého okolí je krásný a rozmanitý. Celý areál je celoročně přístupný, na hrad se jde lesní cestou pěšky z náměstí, kde jsou také parkovací místa pro osobní vozy.

Kromě hradu jsou zde k vidění i ostatní památky jako farní kostel svatého Václava, kamenný pranýř, socha svatého Jana Nepomuckého a ostatní.

Také si můžeme jít zaplavat do venkovního bazénu nebo využít tenisových turnajů, fotbalových utkání nebo akce dobrovolných hasičů.

 

TIC Nový Jičín

Address

  • Masarykovo nám, 45/29
    Nový Jičín 74101
    Česká republika

Map

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Moravskoslezský kraj This project was co-financed by provision of 20,000 CZK from the budget of the Moravian-Silesian Region, support of TIC in the Moravian-Silesian Region for 2013.


Copyright 2019 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

Back up