The Tourist Information CentreNový Jičín

Valašské Meziříčí

Městečko, které svou polohou představuje vstupní bránu do Moravských Beskyd. Leží na soutoku Rožnovské a Vsetínské Bečvy, městem je nazýváno od roku 1377.

Město oplývá mnoha památkami, například zámkem Žerotínů, v 18. Století byl původně renesanční zámek přestaven na barokní. V letech 1885 až 1909 sloužil jako věznice. V dnešní době je zde divadelní sál a M-klub.

Druhým zámkem je zámek Kinských, kdysi empírový a do 18. Století dřevěný. Poté byl přestaven na pánské sídlo a patří k němu i rozsáhlý park se vzácnými dřevinami. Najdeme zde muzeum, které bylo zřízeno roku 1949.

Další památkou je kostel Nejsvětější trojice, který sloužil jako renesanční hřbitovní kostel. Dnes je v něm umístěno lapidárium soch. Podívat se můžete také do Moravské gobelínové manufaktury, jediné svého druhu na Moravě a ve Slezsku. Odborně se zde restaurují historické gobelíny a tkají nové dle výtvarných předloh. Zapomenout nesmíme na hvězdárnu, ležící na kopci Stínadla. Veřejnosti byla otevřena roku 1955. S dětmi se můžete vydat do muzea Valašských strašidel. V expozici najdeme nadpřirozené bytosti, postavy z legend a pohádek regionu Valašska.

 

TIC Nový Jičín

Address

  • Masarykovo nám, 45/29
    Nový Jičín 74101
    Česká republika

Map

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Moravskoslezský kraj This project was co-financed by provision of 20,000 CZK from the budget of the Moravian-Silesian Region, support of TIC in the Moravian-Silesian Region for 2013.


Copyright 2019 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

Back up