Turistické informační centrumNový Jičín

Vánoční jarmark 2018

Na Masarykově náměstí se už staví dřevěné městečko, ve kterém budou probíhat tradiční vánoční trhy. Ty letošní začnou 3. a skončí 23. prosince.

 

Provozní doba ve stáncích bude každý den od 10:00 do 18:00 hodin, pokud budou mít prodejci zájem, mohou otevírat už v 8:00 hodin a končit až ve 22:00 hodin. V pátek 21. a v sobotu 22. prosince bude součástí jarmarku i stánek s produkty zahraničních partnerských měst.

Na ploše náměstí bude na pět desítek dřevěných stánků s pekařskými a cukrářskými výrobky, bylinkami, masnými produkty, ale také rukodělným zbožím, dekoracemi a koženou galanterií. „Stoly se jmelím, chvojím, vánočními kyticemi budou i pod podloubím,“ řekla Hana Rolná z návštěvnického centra. Od 21. do 23. prosince se budou prodávat i kapři.

Návštěvníci trhů si mohou zakoupit i produkty z partnerských měst. „Z francouzského Épinalu, jehož národní potravinou jsou mirabelky, budou v nabídce bonbóny, hořčice či likérs jejich příchutí nebo pečující kosmetika. Italská Novellara dodá balsamikové octy, vína, či parmezán s ochrannou známkou Parmigiano-Reggiano a slovenská Kremnice svůj typický medovník, pařené či uzené sýry, vína i čaje,“ doplnila Kateřina Nesrstová, která má na starosti zahraniční vztahy.

Adventní čas budou na náměstí zpříjemňovat hudební a divadelní vystoupení, tvořivé dílničky pro děti a ukázky vánočních zvyků. Součástí programu bude i Den s Mikulášem a slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Letos také přibydou dvě nové sochy do dřevěného betlému, který Nový Jičín nechal vyrobit a poprvé instalovat vloni. „Figury z topolového dřeva jsou v životní velikosti,“ doplnila Radka Bobková.

Text: Marie Machková - tisková mluvčí

Fotogalerie

Obrázek č.1
Obrázek č.2
Obrázek č.3
Obrázek č.4

TIC Nový Jičín

Adresa

  • Masarykovo nám, 45/29
    Nový Jičín 74101
    Česká republika

Mapa

Počasí Nový Jičín - Slunečno.cz

Moravskoslezský kraj Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

QR code Nový Jičín 100 příběhů republiky Půjčovna trekových holí Půjčovna disků LaudonCaching Pivobraní Rengl

Copyright 2019 © Informační centrum Nový Jičín. Autoři fotografií města jsou Ota Nepilý, Ladislav Šmitke, Lenka Malinová, Turistické informační centrum, webdesign RKIS.

ZPĚT NAHORU